כל הפרויקטים
שעטנז
הפרויקט של
מיכל
שעטנז הוא פנזין עצמאי שקם במטרה לתת במה ליצירה צעירה ומרעננת. פרוזה, קומיקס, שירה, איורים, צילומים, ועוד מכל טוב.
116%
4,630
מתוך 4,000
0
נותרו
55
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/09/2012

לאחרונה הופנתה תשומת לבי לעובדה שכל חברי, ולמעשה, כל מי שאני מכירה - מעוניין ליצור. כמעט לא משנה מה. ציור, קומיקס, פרוזה, שירה, הגיגים, ובדיחות סרות טעם. וכך גם אני. על אף הדחף הכל כך גדול וטבעי הזה - להכרה ביכולות, לעשייה משמעותית, לתכלית, לפורקן, ועוד כל כך הרבה - מרחב המסוגל לאפשר כל זאת, כמעט ואינו קיים. 

כתבי עת אמנותיים למיניהם מתפוגגים עוד בטרם הוקמו, ואלו אשר מצליחים לשרוד, לוקים ברצינות תהומית, דידקטיות מעיקה, ואורך יריעה אין סופי, או לחילופין - חוסר רצינות משווע, זלזול, ילדותיות, והיעדר אמירה משמעותית. אם כך ואם כך - תמיד שוררת הפרדה חותכת בין קטגוריות וסוגות. להבנתי, אין כל הכרח שמגזינים, כתבי עת, פנזינים ועיתונים יתמקדו אך ורק בז'אנר אחד או יפעלו על פי תמה מרכזית החוזרת על עצמה. יצירות הן יצירות הן יצירות, וראוי להן להיפגש זו עם זו, שכן תמיד נוצרת כך נקודת מבט חדשה ומעניינת. יתר על כן, הקטגוריות אליהן מנסים אנו לדחוק את האומנות, לעתים מתגלות כארכאיות, מאולצות, לא רלוונטיות, או סתם צרות מדי. 

אני רוצה להקים את 'שעטנז' כדי לנסות ולהרכיב יצירה שלמה המורכבת מאינספור יצירות נפרדות. אני רוצה שלי ולחברי תהיה במה לבטא עצמינו, אני רוצה לראות ברחובות העיר משהו חדש, יפה, צעיר וצבעוני, ואני רוצה לקרוא תכנים ולהיחשף לטקטסים שיענינו אותי, יגרו אותי, יפרו אותי וירגשו אותי. כל זה חסר לי, ואם זה חסר גם לכם/ן, אתם/ן מוזמנים/ות לעזור לי.

המון חברים מוכשרים עזרו לי (ועודם עוזרים) במלאכת הקמת הפנזין. אם בתכנים, בעיצוב, במתן עצות ורעיונות, במשימות לוגיסטיות מעיקות, ובעידוד ותמיכה. בלי כל זה, פשוט לא היה קורה כלום. יעל בידרמן, נוקי רנצר, ירמי שיק בלום, נועה מורג, עומר בן יעקב, הורי יצחקי, נגה שלומי, אורן ירמיה, מרב מנשהוף, מאי זיסמן, עיינה לקח, לי גורמן, הדס אורבך - אתם חלק בלתי נפרד.

'שעטנז' הוא פנזין חינמי, ומודפס בצבע, שתי עובדות אשר מייקרות משמעותית את עלויות ההוצאה. אני וחברותי לא מסוגלות לכסות יחד את הסכום, ולכן אני פונה אל כל מכרי, כל מכריהם של מכרי, וכל מי שממש לא מכיר/ה אותי אבל הרעיון קוסם לו/לה. אנא עזרו לי להוציא את הפרויקט הזה מן הכח אל הפועל - עיינו בעמוד/שימו כסף/הפיצו הלאה, או הכל גם יחד. 

תודה.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.