כל הפרויקטים
שאלות ותשובות


מידע כללי


האם הדסטארט מקבלת אחוזי בעלות בפרויקט או בקניין הרוחני של פרויקט שמגייס באתר?

לחלוטין לא. היוצר נשאר עם 100% בעלות על הפרויקט והקניין הרוחני שלו. אנחנו כאן כדי לעזור לך להתחיל!


מימון בשיטת הכל או לא כלום- למה?


  • כי ככה כולם נמנעים מסיכון: השיטה מאפשרת לכם- יוצרים ויזמים, לבדוק רעיונות או למכור מוצרים, ללא סיכון. תכננת מעמד מיוחד לאייפד ואתה לא יודע אם הוא ילך בשוק? נדרשים לך 15,000 ש"ח לייצר סדרה ראשונה ואתה חושש מהסיכון? אם השוק מעוניין במוצר- תגיע ליעד כשכבר מכרת את הסדרה הראשונה. אם לא- חסכת את ההוצאה (ואת מפח הנפש).
  • כי אנחנו שקופים ואמינים מול התומכים: הסכום שאתם מציבים צריך להיות הסכום אותו אתם צריכים על מנת להוציא את הפרויקט לפועל. אם סכום נמוך מהסכום הזה עדיין יגרום לפרויקט לקרות, למה אתם מבקשים יותר ? הסכום הקבוע מייצר אמינות מול התומכים וגורם לכם לחדד את המטרה והיעד.
  • כי זה הופך את התומכים לשגרירים שלכם: תומך שמעוניין בהגשמת פרויקט ויודע שהפרויקט חייב להגיע ליעד כדי לצאת לפועל- יעזור להפיץ את הבשורה גם למעגל הקרובים שלו, עד להגעה ליעד.
  • כי זה באמת הכל או כלום: הדבר שהכי מושך אנשים לתמוך בפרויקטים בתחום מימון ההמונים הוא ההבנה שהתמיכה שלהם קריטית לפרויקט ושללא התמיכה שלהם הוא לא יצא לפועל. בפרויקט גמיש ההרגשה הזו לא קיימת אצל התומך, ואם הוא לא הכרחי להצלחת הפרויקט- למה לו לתמוך בפרויקט מראש ? הוא יחכה שהמיזם יצא לפועל ( כי הוא ייצא בכל מקרה ) ואז ירכוש אותו.


איזה פרויקטים מתאימים להדסטארט?

Headstart מיועדת לתחום רחב מאוד של פרויקטים יצירתיים, בכל התחומים: מהנדסים, אמנים, קולנוענים, מוסיקאים, מעצבים, סופרים, מאיירים, חוקרים, אוצרים, רקדנים ועוד רבים אחרים מוזמנים להביא פרויקטים, אירועים, וחלומות לחיים.

המילה "פרויקט" חשובה בדיוק כמו "יצירתיים". פרויקט הוא משהו סופי, יש לו התחלה ברורה וסוף מוגדר. עבור פרויקט ניתן להגיע למסגרת ציפיות ברורה ומוגדרת בין היזם לתומכים - פרויקט הושלם או לא, הבנה זו חיונית ב Headstart. פרויקט למטרות רווח זה בסדר גמור! פרויקט אף יכול להוות בהמשך בסיס איתן להקמת עסק, או אבן דרך בדרכו של עסק קיים, אך יש הבדל מהותי בין השניים ביכולת לתאם ציפיות. לדוגמא: גיוס להפקת וצילום סרט – כן, גיוס לטובת קניית מצלמה – לא, עיצוב שמלה – כן, קניית שמלה – לא.


איך מתחילים לעשות הדסטארט?

כדי להתחיל פרויקט לחץ כאן. הצוות שלנו זריז, ענייני ומנוסה ותקבל משוב על הפרויקט שלך במהירות. אם יש לך פרויקט יצירתי שתואם את מדיניות הפרויקטים שלנו, אפשר לצאת לדרך!


מידע לתומכים


תמכתי בפרויקט, מתי כרטיס האשראי שלי יחוייב?

במקרה והפרויקט בו תמכת הגיע ליעד הגיוס שלו, כרטיס האשראי שלך יחויב ( הבהרה : החיוב יתבצע ברגע שהפרויקט יגיע ל-100%, במידה ותמכת בפרויקט שעבר את ה-100% החיוב יהיה מיידי). במקרה והפרויקט לא עומד ביעד הגיוס כרטיס האשראי שלך לא יחויב. בשני המקרים תקבלו מאיתנו הודעה על כך.


במקרה ופרויקט לא משיג את יעד הגיוס, האם התומך מחוייב בסכום שהכניס?

לא. אם פרויקט לא הגיע ליעד הגיוס כל כספי התמיכה בו מבוטלים.


מה אני מקבל כשאני תומך בפרויקט?

מלבד הסיפוק בעזרה והשותפות בתהליך היצירה, כל יוצר מגדיר תשורות עבור מדרגות התמיכה. תשורות אלו ייחודיות ומשתנות מפרויקט לפרויקט. למידע נוסף על התשורות.

  • האחריות למימוש התשורות ושליחתן לתומכים הינה של היזמים בלבד.


מעוניין לתמוך בעילום שם?

כרגע אנו לא מאפשרים תמיכה אנונימית, אך תוכל לבחור כל שם משתמש פנוי וכך להסתיר את זהותך האמיתית. אנו מקווים שתסכים לחשוף את זהותךנ על מנת לעזור ליוצר בתמיכה ובשיתוף של הפרויקט.


תמכתי בפרויקט, אילו פרטים עוברים ליוצר?

רק במידה והפרויקט יגייס בהצלחה, יועברו פרטי התומכים ליזם המגייס.

שמות התומכים מופיעים בלשונית התומכים בפרויקט מרגע התמיכה.


האם יש דרך נוספת להעביר כספי תמיכה מלבד כרטיס אשראי?

על מנת לקבל מידע על דרכי תשלום נוספות, ניתן לשלוח מייל ל - info@headstart.co.il..


האם אנשים מחוץ לישראל יכולים לתמוך בפרויקט?

ודאי, אנשים מכל העולם מוזמנים לתמוך בפרויקטים! (כל עוד יש להם כרטיס אשראי...).


לעשות הדסטארט!


יש לי רעיון לפרויקט, האם אני יכול להתחיל לעשות הדסטארט?

כל רעיון רלוונטי לפרויקט יצירתי שעומד במדיניות הפרויקטים שלנו יתקבל בברכה! מוזמנים להתחיל להגשים את החלום...


הרעיון שלי הוא לא "גדול" או "חשוב" , האם אני יכול להתחיל פרויקט?

בהחלט. הדסטארט היא דרך מצויינת לעשות "סקר שוק" ולבחון את קהל היעד שלך בטרם תצא לדרך. אם הרעיון מעניין את הקהל- תגייס את התמיכה ותוכל להתחיל. אם לא- אין לך סיכון, התומכים לא יחוייבו וכנראה שהמיזם לא רלוונטי… חסכת את המימון ואת עוגמת הנפש.


אני לא בישראל, האם אני יכול לעשות הדסטארט?

בהחלט כן. חשוב לציין כי בסיום הפרויקט הכסף יוכל לעבור רק לחשבון בנק בארץ.


האם ניתן להשתמש ב הדסטארט להציע השקעה או לבקש הלוואה?

לא. הפלטפורמה המתאימה לכך היא Fundit


האם ניתן למחוק פרויקט?

לא לאחר שהקמפיין הושק לציבור. במידה והפרויקט גייס בהצלחה הוא נשאר פתוח לעיניי הציבור, במידה והפרויקט לא גייס בהצלחה הוא לא מוצג ופרטי התומכים והתמיכות לא נמסרים ליזם הפרויקט.


האם ניתן להעלות שוב פרויקט שנכשל בקמפיין קודם?

כן, תמיד ניתן לנסות שוב. תצטרך לבנות את הקמפיין מחדש מכיוון שלא ניתן לערוך קמפיין שהסתיים, אך הפרויקט יכול להיות זהה אם תבחר כך.


מה קורה אם פרויקט משיג את יעד המימון שלו לפני תאריך היעד?

בעצם, שום דבר. פרויקט יכול להמשיך לקבל תמיכה עד תאריך היעד לסיום הקמפיין. אנחנו ממליצים בדרך כלל במקרים כאלה להציב יעדי המשך על מנת להמשיך את התמיכה והעניין בפרויקט. לא ניתן לסיים קמפיין מוקדם מתאריך היעד.


אני שותף בפרויקט עם מספר אנשים, האם כולנו יכולים להיות רשומים כבעלי הפרויקט?

כל פרויקט משוייך לשם משתמש אחד, אך בפרופיל המשתמש ניתן להוסיף את חברי הקבוצה (חברי להקה וכו'). בנוסף ניתן ומומלץ להוסיף את השותפים בפרויקט בעמוד הפרויקט.


במידה וגייסתי בהצלחה את סכום הכסף, איך אני מקבל אותו ?

הכסף עובר בהעברה בנקאית ב-10 לחודש שלאחר סיום הפרויקט, בניכוי העמלה, כפי שמפורטת בסעיף 66. (על כל יזם לעדכן את את הפרטים הרלונטיים להעברת הכסף בלשונית "פרטי תשלום" בעמוד הפרויקט.)

לדוגמה- אם הפרויקט נגמר בין התאריכים 1-31 למרץ אנחנו נבצע העברה בנקאית ב-10 באפריל.

בסיום הפרויקט ובמידה והפרויקט הגיע ליעד יישלחו אליכם כל הפרטים הנדרשים.

אנו ממליצים לכל יזם להתייעץ עם רואה חשבון על מנת להבין כיצד יש להצהיר על הסכום מול רשויות המס.

כדי לדעת יותר ולהבין את כל הפרטים, מוזמנים להרשם לסדנה הקרובה שלנו


תשורות


מהן תשורות?

התשורות הן הדרך של היוצר להחזיר תודה לתומכים. הן מוצרים וחוויות גשמיות שהיוצר מעניק בתמורה לתמיכה בו. הן יכולות להיות פשוטות, כמו הורדה של קובץ בתמורה ל 25 ש"ח, או מרשימות כמו סיבוב בכדור פורח בתמורה ל 5,000 ש"ח. התשורות הינן ייחודיות וקשורות לפרויקט עצמו: עותק של תקליט, פוסטר של הצגה, ספר קומיקס. פרויקטים רבים מציעים חוויות, ביקור באתר ההפקה, לקרוא לדמות בספר על שם תומך, פגישה אישית עם היוצר וכל רעיון יצירתי אחר. אנו מעודדים גישה שתערב את התומך בתהליך היצירה של הפרויקט. אף אחד לא מעוניין בעוד כוס קפה למדף...


האם יוצר מחוייב להציע תשורות עבור התמיכה בו?

כן.. יוצר הפרויקט אחראי לקבוע את מדרגות התמיכה ואת התשורות אותן הוא מעניק וכן אחראי למלא את התחייבותו לתומכים.


מי קובע את מדרגות התמיכה והתשורות לפרויקט?

יוצר הפרויקט מחליט על מדרגות התמיכה. הוא גם יכול לקבוע מגבלת כמות תומכים למדרגה (או לא). יוצר הפרויקט מחליט גם על התשורות אותן הוא מעניק בתמורה לתמיכה בו.


מי אחראי לוודא שיוצר הפרויקט מקיים את הבטחותיו לתשורות?

כל יוצר מתחייב בפני קהל תומכיו למשלוח התשורות והגשמת הפרויקט. יוצרים מוזמנים למסור עדכונים והודעות בעמוד העדכונים של הפרויקט על התקדמות הפרויקט לאחר מימון הקמפיין בהצלחה – הידברות עושה פלאים!


כיצד היזם מקבל את פרטי המשלוח של תומך?

לאחר הצלחה במימון הקמפיין, היזם מקבל מאיתנו את פרטי המשלוח שהתומכים הזינו בזמן בחירת התשורה. במקרה וקמפיין אינו מגיע ליעד הגיוס שלו, היוצר אינו מקבל פרטים אלו


עלויות


כמה עולה לפתוח פרויקט בהדסטארט?

כלום, אין עלות לפתיחת פרויקט, רק חשיבה יצירתית...


מהי העמלה עבור גיוס לקמפיין?

הדסטארט גובה עמלה רק מפרויקטים שהגיעו בהצלחה ליעד הגיוס. סך העמלה לפרויקט היא 9% מהסכום הכולל שגויס. עמלה זו כוללת את כל הניכויים השונים כגון עמלות חברות האשראי, עמלות סליקה אינטרנטית ועוד, המסתכמות בכ-3%. יצוין כי לעמלה הנגבית מפרויקט יתווסף שיעור המע"מ הקבוע בחוק.

*אנו ממליצים לכל יזם להתייעץ עם רואה חשבון על מנת להבין כיצד יש להצהיר על הסכום מול רשויות המס.


האם ישנן עמלות לפרויקט שלא מומן בהצלחה?

במקרה שפרויקט לא מומן בהצלחה, הדסטארט לא גובה עמלה.


חשבון משתמש


כיצד ניתן להכנס לחשבון המשתמש שלי?

בכפתורי התפריט העליונים במסך תמצא לינק "איזור אישי" דרכו תוכל להכנס לחשבון האישי. במקרה וטרם התחברת לאתר, תתבקש לפני כן להכניס שם משתמש וסיסמא או להתחבר בקליק אחד דרך חשבון הפייסבוק שלך.


מה ניתן לראות בחשבון האישי?

בחשבון האישי תוכלו למצוא פרויקטים בשלבי יצירה, פרויקטים שיצרת, פרויקטים שתמכתם בהם, תכתובת מייל באתר וכן פרטים האישיים.


כיצד ניתן להתנתק מרשימת התפוצה?

כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאיזור האישי לשינוי פרטים ולהוריד את V "כן, ברצוני להירשם לרשימת הדיוור"


לא מצאת תשובה לשאלה? תמיד אפשר ליצור איתנו קשר ונשמח לענות!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.